1 164 IRL Dunne,Conor TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h48’55"
2 82 NZL Northey,Michael NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h48’55"
3 61 NED Eefting,Roy KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’18" @23"
4 42 AUS Rogers,Rico BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" @ s/t
5 36 GER Edmuller,Benjamin AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" @ s/t
6 53 DEN Oellegaard,Morten BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" @ s/t
7 46 CZE Hunal,Martin ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" @ s/t
8 25 GBR Doull,Owain Great Britain National Team 2h49’18" @ s/t
9 167 IRL Fitzgerald,Mehall TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" @ s/t
10 4 BEL Vereecken,Nicholas SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" @ s/t
11 81 NZL Barry,Dan NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" @ s/t
12 87 GBR Hunt,Joshua UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" @ s/t
13 50 CZE Holub,Tomas ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" @ s/t
14 13 BEL Mertens,Tim BEL BELGIUM National Team 2h49’18" @ s/t
15 5 NZL Archbold,Shane SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" @ s/t
16 71 IRL Buggle,Aaron RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" @ s/t
17 65 NED Kuiper,Bouke KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’18" @ s/t
18 15 BEL De Pauw,Moreno BEL BELGIUM National Team 2h49’18" @ s/t
19 152 IRL Moriarty,Eugene MEATH Dunboyne DID 2h49’18" @ s/t
20 20 CAN Cataford,Alex CAN CANADA National Team 2h49’18" @ s/t
21 86 POL Bialoblocki,Marcin UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" @ s/t
22 64 NED Atzori,Umberto KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’18" @ s/t
23 19 CAN Dahl,Kristofer CAN CANADA National Team 2h49’18" @ s/t
24 3 IRL Downey,Sean SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" @ s/t
25 60 GER Becker,Philipp GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" @ s/t
26 48 CZE Krotky,Rostislav ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" @ s/t
27 26 GBR Oliphant,Evan SCO Scotland National Team 2h49’18" @ s/t
28 79 NED Sybrandy,Wouter IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’18" @ s/t
29 151 IRL Nulty,Javan MEATH Dunboyne DID 2h49’18" @ s/t
30 1 IRL Bennett,Sam SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" @ s/t
31 67 GBR Green,Matt USA Astellas Oncology 2h49’18" @ s/t
32 84 GBR Lampier,Steve NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" @ s/t
33 109 IRL McMaster,James DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" @ s/t
34 72 GBR Handley,Richard RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" @ s/t
35 31 AUS Atkinson,Keagan AUSTRALIA Subaru-Albion 2h49’18" @ s/t
36 113 IRL Parker,Barrick DUBLIN Central UCD 2h49’18" @ s/t
37 70 CAN Aitcheson,Ryan USA Astellas Oncology 2h49’18" @ s/t
38 58 GER Schnapka,Matthias GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" @ s/t
39 114 IRL Collis,Con DUBLIN Central UCD 2h49’18" @ s/t
40 108 IRL Duncan,Fraser DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" @ s/t
41 30 GBR Hassan,Robert SCO Scotland National Team 2h49’18" @ s/t
42 43 IRL McConvey,Connor BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" @ s/t
43 88 GBR Partridge,Rob UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" @ s/t
44 52 DEN Foder,Daniel BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" @ s/t
45 77 GBR Moss,James IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’18" @ s/t
46 18 CAN Pelletier-Roy,Remi CAN CANADA National Team 2h49’18" @ s/t
47 76 GBR Hawkins,Peter IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’18" @ s/t
48 75 GBR Porter,Elliott RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" @ s/t
49 83 GBR Varley,Christian NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" @ s/t
50 9 IRL Prendergast,Charles PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" @ s/t
51 57 GER Bichlmann,Daniel GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" @ s/t
52 23 GBR Yates,Simon Great Britain National Team 2h49’18" @ s/t
53 55 DEN Sehested Pedersen,M BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" @ s/t
54 2 IRL McLaughlin,Ronan SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" @ s/t
55 73 GBR Cuming,Michael RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" @ s/t
56 24 GBR Slater,Alistair Great Britain National Team 2h49’18" @ s/t
57 170 IRL McCarthy,Eoin TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" @ s/t
58 95 IRL Fenlon,Joseph CORK Aquablue 2h49’18" @ s/t
59 34 AUS Harrison,Cam AUSTRALIA Subaru-Albion 2h49’18" @ s/t
60 90 GBR Lowsley Williams,J UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" @ s/t
61 45 GER Schweizer,Christoph BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" @ s/t
62 51 DEN Nielsen,Jacob BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" @ s/t
63 89 GBR Tanguy,Richard UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" @ s/t
64 69 USA Hartrich,Coulton USA Astellas Oncology 2h49’18" @ s/t
65 66 USA Rytlewski,Jacob USA Astellas Oncology 2h49’18" @ s/t
66 38 AUT Mullar,Andreas AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" @ s/t
67 54 DEN Guldhammer,Rasmus BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" @ s/t
68 134 IRL Joyce,Derek GALWAY BAY 2h49’18" @ s/t
69 74 GBR Laverack,Edward RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" @ s/t
70 37 CZE Kratochvila,Jakub AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" @ s/t
71 41 DEN Ebsen,John BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" @ s/t
72 39 CZE Homolka,Adam AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" @ s/t
73 175 IRL Moynihan,Cathal WATERFORD Comeragh 2h49’18" @ s/t
74 11 BEL De Buyst,Jasper BEL BELGIUM National Team 2h49’18" @ s/t
75 168 IRL Slattery,Matt TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" @ s/t
76 22 GBR Harrison,Samuel Great Britain National Team 2h49’18" @ s/t
77 35 IRL Murray,Anthony AUSTRALIA Subaru-Albion 2h49’18" @ s/t
78 136 IRL Aiken,Roger LOUTH Prague Charter Team 2h49’18" @ s/t
79 17 CAN McLeod,Garrett CAN CANADA National Team 2h49’18" @ s/t
80 94 IRL Barry,Tim CORK Aquablue 2h49’18" @ s/t
81 107 IRL Martin,Thomas DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" @ s/t
82 12 BEL De Ketele,Kenny BEL BELGIUM National Team 2h49’18" @ s/t
83 40 AUT Schrangl,Alexander AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" @ s/t
84 14 BEL De Gendt,Aime BEL BELGIUM National Team 2h49’18" @ s/t
85 155 IRL O’Regan,Tim MEATH Dunboyne DID 2h49’18" @ s/t
86 138 IRL O’Shaughnessy,Ray LOUTH Prague Charter Team 2h49’18" @ s/t
87 29 GBR Coutts,Alex SCO Scotland National Team 2h49’18" @ s/t
88 16 CAN Wight,Stuart CAN CANADA National Team 2h49’18" @ s/t
89 150 IRL Quigley,Mark MAYO Centra 2h49’18" @ s/t
90 63 NED Vierbergen,Lars KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’18" @ s/t
91 91 IRL Lacey,Sean CORK Aquablue 2h49’18" @ s/t
92 7 IRL Halpin,Stephen PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" @ s/t
93 49 CZE Medek,Tomas ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" @ s/t
94 93 IRL Barrett,Olan CORK Aquablue 2h49’18" @ s/t
95 142 IRL Clarke,Ciaran MAYO Castlebar Fedaia Bikes 2h49’18" @ s/t
96 129 IRL Downey,Eric DUBLIN DundrumTown Centre 2h49’18" @ s/t
97 6 IRL Sherlock,Ryan PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" @ s/t
98 28 GBR Greenwood,Ben SCO Scotland National Team 2h49’18" @ s/t
99 106 IRL Murphy,Conor DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" @ s/t
100 21 GBR Kelly,Joseph Great Britain National Team 2h49’18" @ s/t
101 80 GBR Perrett,Joseph IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’18" @ s/t
102 105 IRL Watson,David DOWN Chain Reaction Cycles 2h49’18" @ s/t
103 47 CZE Okrouhlicky,Tomas ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" @ s/t
104 163 POL Mizgajski,Martin TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h49’18" @ s/t
105 161 IRL Dempsey,John TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h49’18" @ s/t
106 169 IRL Ryan,Simon TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" @ s/t
107 181 IRL Forde,Nigel GALWAY CITY Nigel’s Cycles 2h49’18" @ s/t
108 135 IRL Ryder,Mike GALWAY BAY 2h49’18" @ s/t
109 85 NZL Shern,Rodger NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" @ s/t
110 165 IRL Fitzgerald,Mike TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h49’18" @ s/t
111 92 IRL Shaw,Damien CORK Aquablue 2h49’18" @ s/t
112 118 IRL Davenport,James DUBLIN SOUTH 2h49’18" @ s/t
113 116 IRL MacManusa,Art DUBLIN SOUTH 2h49’18" @ s/t
114 59 GER Keunecke,Karsten GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" @ s/t
115 120 IRL Sheehan,Geoff DUBLIN SOUTH 2h49’18" @ s/t
116 154 IRL O’Sullivan,Stephen MEATH Dunboyne DID 2h49’18" @ s/t
117 153 IRL Meehan,Andrew MEATH Dunboyne DID 2h49’18" @ s/t
118 110 IRL Armstrong,Adam DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" @ s/t
119 127 IRL Collins,Diarmuid DUBLIN DundrumTown Centre 2h49’18" @ s/t
120 10 IRL Dowling,Mark PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" @ s/t
121 56 GER Schafer,Timo GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" @ s/t
122 157 IRL Reilly,Chris MEATH Stamullen M.Donnelly 2h49’18" @ s/t
123 128 IRL Connors,Odhran DUBLIN DundrumTown Centre 2h49’18" @ s/t
124 111 IRL Lynch,John DUBLIN Central UCD 2h49’37" @42"
125 78 GBR Williams,Peter IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’45" @50"
126 62 NED Stopler,Nick KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’47" @52"
127 68 IRL Walsh,Anthony USA Astellas Oncology 2h49’18" @23"
128 117 IRL O’Donoghue,Aaron DUBLIN SOUTH 2h49’18" @ s/t
129 27 GBR Nicolson,Michael SCO Scotland National Team 2h49’18" @ s/t
130 97 IRL McIlwaine,Devon DERRY Duffin Transport 2h59’06" @10’11"
131 130 IRL Crowley,Aidan DUBLIN DundrumTown Centre 2h59’06" @ s/t
132 140 IRL McCrystal,Bryan LOUTH Prague Charter Team 3h00’27" @11’32"
133 33 GBR McAloran,Chris AUSTRALIA Subaru-Albion 3h07’12" @18’17"
134 148 IRL Gilvarry,Michael MAYO Centra 3h07’12" @ s/t
135 112 IRL Richardson,Ian DUBLIN Central UCD 3h07’12" @ s/t
136 99 IRL Potts,Marc DERRY Duffin Transport 3h07’12" @ s/t
137 98 IRL O’Hagan,Niall DERRY Duffin Transport 3h07’12" @ s/t
138 149 IRL Harrington,Donal MAYO Centra 3h07’12" @ s/t
139 144 IRL Storan,Michael MAYO Castlebar Fedaia Bikes 3h07’12" @ s/t
140 137 IRL Coyle,Ultan LOUTH Prague Charter Team 3h07’12" @ s/t
141 162 IRL Lucey,Michael TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 3h07’12" @ s/t
142 100 IRL Jeffries,Owen DERRY Duffin Transport 3h07’12" @ s/t
143 132 IRL Clifford,Eoghan GALWAY BAY 3h07’12" @ s/t
144 146 IRL Marrey,Padraig MAYO Centra 3h07’12" @ s/t
145 147 IRL Flaherty,John James MAYO Centra 3h07’12" @ s/t
146 131 IRL Behan,Darach GALWAY BAY 3h07’12" @ s/t
147 133 IRL Frawley,Liam GALWAY BAY 3h07’12" @ s/t
148 185 IRL McCarthy,John GALWAY CITY Nigel’s Cycles 3h07’12" @ s/t
149 123 IRL Doyle,Michael DUBLIN North Garda Richies 3h07’12" @ s/t
150 145 IRL McCormack,Gareth MAYO Castlebar Fedaia Bikes 3h07’12" @ s/t
151 176 IRL Cullen,Brian WEXFORD Team Voicegrid 3h07’12" @ s/t
152 44 RUS Pozdnyakov,Kirill BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 3h07’12" @ s/t
153 122 IRL O’Leary,Neil DUBLIN North Garda Richies 3h07’12" @ s/t
154 158 IRL O’Connor,Frank MEATH Stamullen M.Donnelly 3h07’12" @ s/t
155 159 IRL Cox,Stuart MEATH Stamullen M.Donnelly 3h07’12" @ s/t
156 143 IRL Clarke,Patrick MAYO Castlebar Fedaia Bikes 3h07’12" @ s/t
157 156 IRL Robinson,Colin MEATH Stamullen M.Donnelly 3h07’12" @ s/t
158 101 IRL Blayney,Matty DOWN Chain Reaction Cycles 3h07’12" @ s/t
159 103 IRL Henry,Stuart DOWN Chain Reaction Cycles 3h07’12" @ s/t
160 178 IRL Dempsey,Greg WEXFORD Team Voicegrid 3h07’12" @ s/t
161 139 IRL Quinn,Colm LOUTH Prague Charter Team 3h07’12" @ s/t
162 125 IRL Duke,David DUBLIN North Garda Richies 3h07’12" @ s/t
163 171 IRL Lavery,Thomas WATERFORD Comeragh 3h07’12" @ s/t
164 166 IRL Butler,Michael TIPPERARY Visit Nenagh.ie 3h07’12" @ s/t
165 115 IRL Morton,Eoin DUBLIN Central UCD 3h20’31" @31’36"
166 121 IRL Enright,Stephen DUBLIN North Garda Richies 3h20’31" @ s/t
167 174 IRL Sherman,Mark WATERFORD Comeragh 3h20’31" @ s/t
168 177 IRL Byrne,Hugh WEXFORD Team Voicegrid 3h20’31" @ s/t
169 183 IRL Bourke,Tony GALWAY CITY Nigel’s Cycles 3h20’31" @ s/t
170 96 IRL McKinney,Bryan DERRY Duffin Transport 3h20’31" @ s/t
171 126 IRL Collins,Aidan DUBLIN DundrumTown Centre 3h20’31" @ s/t
172 160 IRL Burke,Alan MEATH Stamullen M.Donnelly 3h20’31" @ s/t
173 32 AUS Early,David AUSTRALIA Subaru-Albion 3h20’31" @ s/t
174 180 IRL Coughlan,Nick WEXFORD Team Voicegrid 3h20’31" @ s/t
175 102 IRL Hanna,Conor DOWN Chain Reaction Cycles 3h20’31" @ s/t
176 119 IRL Moloney,Brendan DUBLIN SOUTH 3h20’31" @ s/t
177 184 IRL Forde,Padhraic GALWAY CITY Nigel’s Cycles 3h20’31" @ s/t
178 179 IRL Whitty,Dave WEXFORD Team Voicegrid 3h20’31" @ s/t
179 173 IRL Power,Finbarr WATERFORD Comeragh 3h20’31" @ s/t
180 172 IRL Conlan,Ger WATERFORD Comeragh 3h20’31" @ s/t
Stage 1
Stage 2
Stage 3
Stage 4
Stage 5
Stage 6
Stage 7
Stage 8
Results Archive
Statistics
You are here:
Home
Results
Stage 1
Stage 1 Results - An Post Rás 2013
List of Competitors | Stage Result | County Rider Stage | Primes | Eliminated Riders | International Team Stage | County Team Stage | General Classification | Under 23 Overall | County Rider Overall | CI Category 2 Overall | Points Competition | King of the Mountains | County Team Overall | International Team Overall | Rider GC by Nation
STAGE 1 - General Classification
Dunboyne - Longford 19 May 2013
Issued: 19 May 2013, 17:36
PL No. Nat Name TM Team GC Time @
1 164 IRL Dunne,Conor TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h48’45"
2 82 NZL Northey,Michael NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h48’49" @04"
3 61 NED Eefting,Roy KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’14" @29"
4 46 CZE Hunal,Martin ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’14" = s/t
5 71 IRL Buggle,Aaron RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’15" @30"
6 26 GBR Oliphant,Evan SCO Scotland National Team 2h49’16" @31"
7 76 GBR Hawkins,Peter IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’16" = s/t
8 88 GBR Partridge,Rob UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’17" @32"
9 42 AUS Rogers,Rico BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" @33"
10 36 GER Edmuller,Benjamin AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" = s/t
11 53 DEN Oellegaard,Morten BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" = s/t
12 25 GBR Doull,Owain Great Britain National Team 2h49’18" = s/t
13 167 IRL Fitzgerald,Mehall TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" = s/t
14 4 BEL Vereecken,Nicholas SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" = s/t
15 81 NZL Barry,Dan NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" = s/t
16 87 GBR Hunt,Joshua UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" = s/t
17 50 CZE Holub,Tomas ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" = s/t
18 13 BEL Mertens,Tim BEL BELGIUM National Team 2h49’18" = s/t
19 5 NZL Archbold,Shane SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" = s/t
20 65 NED Kuiper,Bouke KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’18" = s/t
21 15 BEL De Pauw,Moreno BEL BELGIUM National Team 2h49’18" = s/t
22 152 IRL Moriarty,Eugene MEATH Dunboyne DID 2h49’18" = s/t
23 20 CAN Cataford,Alex CAN CANADA National Team 2h49’18" = s/t
24 86 POL Bialoblocki,Marcin UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" = s/t
25 64 NED Atzori,Umberto KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’18" = s/t
26 19 CAN Dahl,Kristofer CAN CANADA National Team 2h49’18" = s/t
27 3 IRL Downey,Sean SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" = s/t
28 60 GER Becker,Philipp GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" = s/t
29 48 CZE Krotky,Rostislav ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" = s/t
30 79 NED Sybrandy,Wouter IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’18" = s/t
31 151 IRL Nulty,Javan MEATH Dunboyne DID 2h49’18" = s/t
32 1 IRL Bennett,Sam SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" = s/t
33 67 GBR Green,Matt USA Astellas Oncology 2h49’18" = s/t
34 84 GBR Lampier,Steve NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" = s/t
35 109 IRL McMaster,James DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" = s/t
36 72 GBR Handley,Richard RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" = s/t
37 31 AUS Atkinson,Keagan AUSTRALIA Subaru-Albion 2h49’18" = s/t
38 113 IRL Parker,Barrick DUBLIN Central UCD 2h49’18" = s/t
39 70 CAN Aitcheson,Ryan USA Astellas Oncology 2h49’18" = s/t
40 58 GER Schnapka,Matthias GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" = s/t
41 114 IRL Collis,Con DUBLIN Central UCD 2h49’18" = s/t
42 108 IRL Duncan,Fraser DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" = s/t
43 30 GBR Hassan,Robert SCO Scotland National Team 2h49’18" = s/t
44 43 IRL McConvey,Connor BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" = s/t
45 52 DEN Foder,Daniel BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" = s/t
46 77 GBR Moss,James IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’18" = s/t
47 18 CAN Pelletier-Roy,Remi CAN CANADA National Team 2h49’18" = s/t
48 75 GBR Porter,Elliott RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" = s/t
49 83 GBR Varley,Christian NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" = s/t
50 9 IRL Prendergast,Charles PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" = s/t
51 57 GER Bichlmann,Daniel GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" = s/t
52 23 GBR Yates,Simon Great Britain National Team 2h49’18" = s/t
53 55 DEN Sehested Pedersen,M BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" = s/t
54 2 IRL McLaughlin,Ronan SKT Belg. An Post Chain Reaction 2h49’18" = s/t
55 73 GBR Cuming,Michael RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" = s/t
56 24 GBR Slater,Alistair Great Britain National Team 2h49’18" = s/t
57 170 IRL McCarthy,Eoin TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" = s/t
58 95 IRL Fenlon,Joseph CORK Aquablue 2h49’18" = s/t
59 34 AUS Harrison,Cam AUSTRALIA Subaru-Albion 2h49’18" = s/t
60 90 GBR Lowsley Williams,J UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" = s/t
61 45 GER Schweizer,Christoph BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" = s/t
62 51 DEN Nielsen,Jacob BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" = s/t
63 89 GBR Tanguy,Richard UKY BRITAIN UK Youth Pro Cycling 2h49’18" = s/t
64 69 USA Hartrich,Coulton USA Astellas Oncology 2h49’18" = s/t
65 66 USA Rytlewski,Jacob USA Astellas Oncology 2h49’18" = s/t
66 38 AUT Mullar,Andreas AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" = s/t
67 54 DEN Guldhammer,Rasmus BWC DENMARK Blue Water Cycling 2h49’18" = s/t
68 134 IRL Joyce,Derek GALWAY BAY 2h49’18" = s/t
69 74 GBR Laverack,Edward RCJ BRITAIN Rapha Condor JLT 2h49’18" = s/t
70 37 CZE Kratochvila,Jakub AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" = s/t
71 41 DEN Ebsen,John BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 2h49’18" = s/t
72 175 IRL Moynihan,Cathal WATERFORD Comeragh 2h49’18" = s/t
73 11 BEL De Buyst,Jasper BEL BELGIUM National Team 2h49’18" = s/t
74 168 IRL Slattery,Matt TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" = s/t
75 22 GBR Harrison,Samuel Great Britain National Team 2h49’18" = s/t
76 35 IRL Murray,Anthony AUSTRALIA Subaru-Albion 2h49’18" = s/t
77 136 IRL Aiken,Roger LOUTH Prague Charter Team 2h49’18" = s/t
78 17 CAN McLeod,Garrett CAN CANADA National Team 2h49’18" = s/t
79 94 IRL Barry,Tim CORK Aquablue 2h49’18" = s/t
80 107 IRL Martin,Thomas DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" = s/t
81 12 BEL De Ketele,Kenny BEL BELGIUM National Team 2h49’18" = s/t
82 40 AUT Schrangl,Alexander AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’18" = s/t
83 14 BEL De Gendt,Aime BEL BELGIUM National Team 2h49’18" = s/t
84 155 IRL O’Regan,Tim MEATH Dunboyne DID 2h49’18" = s/t
85 138 IRL O’Shaughnessy,Ray LOUTH Prague Charter Team 2h49’18" = s/t
86 29 GBR Coutts,Alex SCO Scotland National Team 2h49’18" = s/t
87 16 CAN Wight,Stuart CAN CANADA National Team 2h49’18" = s/t
88 150 IRL Quigley,Mark MAYO Centra 2h49’18" = s/t
89 63 NED Vierbergen,Lars KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’18" = s/t
90 91 IRL Lacey,Sean CORK Aquablue 2h49’18" = s/t
91 7 IRL Halpin,Stephen PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" = s/t
92 49 CZE Medek,Tomas ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" = s/t
93 93 IRL Barrett,Olan CORK Aquablue 2h49’18" = s/t
94 142 IRL Clarke,Ciaran MAYO Castlebar Fedaia Bikes 2h49’18" = s/t
95 129 IRL Downey,Eric DUBLIN DundrumTown Centre 2h49’18" = s/t
96 6 IRL Sherlock,Ryan PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" = s/t
97 28 GBR Greenwood,Ben SCO Scotland National Team 2h49’18" = s/t
98 106 IRL Murphy,Conor DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" = s/t
99 21 GBR Kelly,Joseph Great Britain National Team 2h49’18" = s/t
100 80 GBR Perrett,Joseph IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’18" = s/t
101 105 IRL Watson,David DOWN Chain Reaction Cycles 2h49’18" = s/t
102 47 CZE Okrouhlicky,Tomas ASP Czech Republic Sparta Praha 2h49’18" = s/t
103 163 POL Mizgajski,Martin TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h49’18" = s/t
104 161 IRL Dempsey,John TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h49’18" = s/t
105 169 IRL Ryan,Simon TIPPERARY Visit Nenagh.ie 2h49’18" = s/t
106 181 IRL Forde,Nigel GALWAY CITY Nigel’s Cycles 2h49’18" = s/t
107 135 IRL Ryder,Mike GALWAY BAY 2h49’18" = s/t
108 85 NZL Shern,Rodger NGR BRITAIN NODE4 Giordana 2h49’18" = s/t
109 165 IRL Fitzgerald,Mike TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 2h49’18" = s/t
110 92 IRL Shaw,Damien CORK Aquablue 2h49’18" = s/t
111 118 IRL Davenport,James DUBLIN SOUTH 2h49’18" = s/t
112 116 IRL MacManusa,Art DUBLIN SOUTH 2h49’18" = s/t
113 59 GER Keunecke,Karsten GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" = s/t
114 120 IRL Sheehan,Geoff DUBLIN SOUTH 2h49’18" = s/t
115 154 IRL O’Sullivan,Stephen MEATH Dunboyne DID 2h49’18" = s/t
116 153 IRL Meehan,Andrew MEATH Dunboyne DID 2h49’18" = s/t
117 110 IRL Armstrong,Adam DUBLIN West Eurocycles 2h49’18" = s/t
118 127 IRL Collins,Diarmuid DUBLIN DundrumTown Centre 2h49’18" = s/t
119 10 IRL Dowling,Mark PSN IRELAND Polygon Sweet Nice 2h49’18" = s/t
120 56 GER Schafer,Timo GERMANY Bike Aid - Schwalbe 2h49’18" = s/t
121 157 IRL Reilly,Chris MEATH Stamullen M.Donnelly 2h49’18" = s/t
122 128 IRL Connors,Odhran DUBLIN DundrumTown Centre 2h49’18" = s/t
123 68 IRL Walsh,Anthony USA Astellas Oncology 2h49’18" = s/t
124 117 IRL O’Donoghue,Aaron DUBLIN SOUTH 2h49’18" = s/t
125 27 GBR Nicolson,Michael SCO Scotland National Team 2h49’18" = s/t
126 111 IRL Lynch,John DUBLIN Central UCD 2h49’37" @52"
127 39 CZE Homolka,Adam AUSTRIA Arbo Gebrder 2h49’38" @53"
128 78 GBR Williams,Peter IGS BRITAIN IG - Sigma Sport 2h49’45" @01’00"
129 62 NED Stopler,Nick KOG HOLLAND Koga Cycling Team 2h49’47" @01’02"
130 97 IRL McIlwaine,Devon DERRY Duffin Transport 2h59’06" @10’21"
131 130 IRL Crowley,Aidan DUBLIN DundrumTown Centre 2h59’06" = s/t
132 140 IRL McCrystal,Bryan LOUTH Prague Charter Team 3h00’27" @11’42"
133 33 GBR McAloran,Chris AUSTRALIA Subaru-Albion 3h07’12" @18’27"
134 148 IRL Gilvarry,Michael MAYO Centra 3h07’12" = s/t
135 112 IRL Richardson,Ian DUBLIN Central UCD 3h07’12" = s/t
136 99 IRL Potts,Marc DERRY Duffin Transport 3h07’12" = s/t
137 98 IRL O’Hagan,Niall DERRY Duffin Transport 3h07’12" = s/t
138 149 IRL Harrington,Donal MAYO Centra 3h07’12" = s/t
139 144 IRL Storan,Michael MAYO Castlebar Fedaia Bikes 3h07’12" = s/t
140 137 IRL Coyle,Ultan LOUTH Prague Charter Team 3h07’12" = s/t
141 162 IRL Lucey,Michael TIPPERARY Carrick Iverk Prod. 3h07’12" = s/t
142 100 IRL Jeffries,Owen DERRY Duffin Transport 3h07’12" = s/t
143 132 IRL Clifford,Eoghan GALWAY BAY 3h07’12" = s/t
144 146 IRL Marrey,Padraig MAYO Centra 3h07’12" = s/t
145 147 IRL Flaherty,John James MAYO Centra 3h07’12" = s/t
146 131 IRL Behan,Darach GALWAY BAY 3h07’12" = s/t
147 133 IRL Frawley,Liam GALWAY BAY 3h07’12" = s/t
148 185 IRL McCarthy,John GALWAY CITY Nigel’s Cycles 3h07’12" = s/t
149 123 IRL Doyle,Michael DUBLIN North Garda Richies 3h07’12" = s/t
150 145 IRL McCormack,Gareth MAYO Castlebar Fedaia Bikes 3h07’12" = s/t
151 176 IRL Cullen,Brian WEXFORD Team Voicegrid 3h07’12" = s/t
152 44 RUS Pozdnyakov,Kirill BCP AZERBAIJAN Synergy Baku 3h07’12" = s/t
153 122 IRL O’Leary,Neil DUBLIN North Garda Richies 3h07’12" = s/t
154 158 IRL O’Connor,Frank MEATH Stamullen M.Donnelly 3h07’12" = s/t
155 159 IRL Cox,Stuart MEATH Stamullen M.Donnelly 3h07’12" = s/t
156 143 IRL Clarke,Patrick MAYO Castlebar Fedaia Bikes 3h07’12" = s/t
157 156 IRL Robinson,Colin MEATH Stamullen M.Donnelly 3h07’12" = s/t
158 101 IRL Blayney,Matty DOWN Chain Reaction Cycles 3h07’12" = s/t
159 103 IRL Henry,Stuart DOWN Chain Reaction Cycles 3h07’12" = s/t
160 178 IRL Dempsey,Greg WEXFORD Team Voicegrid 3h07’12" = s/t
161 139 IRL Quinn,Colm LOUTH Prague Charter Team 3h07’12" = s/t
162 125 IRL Duke,David DUBLIN North Garda Richies 3h07’12" = s/t
163 171 IRL Lavery,Thomas WATERFORD Comeragh 3h07’12" = s/t
164 166 IRL Butler,Michael TIPPERARY Visit Nenagh.ie 3h07’12" = s/t
165 115 IRL Morton,Eoin DUBLIN Central UCD 3h20’31" @31’46"
166 121 IRL Enright,Stephen DUBLIN North Garda Richies 3h20’31" = s/t
167 174 IRL Sherman,Mark WATERFORD Comeragh 3h20’31" = s/t
168 177 IRL Byrne,Hugh WEXFORD Team Voicegrid 3h20’31" = s/t
169 183 IRL Bourke,Tony GALWAY CITY Nigel’s Cycles 3h20’31" = s/t
170 96 IRL McKinney,Bryan DERRY Duffin Transport 3h20’31" = s/t
171 126 IRL Collins,Aidan DUBLIN DundrumTown Centre 3h20’31" = s/t
172 160 IRL Burke,Alan MEATH Stamullen M.Donnelly 3h20’31" = s/t
173 32 AUS Early,David AUSTRALIA Subaru-Albion 3h20’31" = s/t
174 180 IRL Coughlan,Nick WEXFORD Team Voicegrid 3h20’31" = s/t
175 102 IRL Hanna,Conor DOWN Chain Reaction Cycles 3h20’31" = s/t
176 119 IRL Moloney,Brendan DUBLIN SOUTH 3h20’31" = s/t
177 184 IRL Forde,Padhraic GALWAY CITY Nigel’s Cycles 3h20’31" = s/t
178 179 IRL Whitty,Dave WEXFORD Team Voicegrid 3h20’31" = s/t
179 173 IRL Power,Finbarr WATERFORD Comeragh 3h20’31" = s/t
180 172 IRL Conlan,Ger WATERFORD Comeragh 3h20’31" = s/t
Close