Calendars May 2004

All races
Show:


  National Championship, Track, 1 km, Elite, Australia CN AUS
  National Championship, Track, 1 km, Juniors, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Keirin, Elite, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Madison, Juniors, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Points race, Elite, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Points race, Juniors, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Pursuit, Elite, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Pursuit, Juniors, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Scratch, Juniors, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Scratch, U23, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Sprint, Elite, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Sprint, Juniors, Australia CN AUS
  National Championship, Track, Team Sprint, Elite, Australia CN AUS
  Newcastle, Chrono
Tyneside Vagabonds - Marion Bunton Trophy Mountain Time Trial
NE GBR
  Sydney, 1 km CDM AUS
  Sydney, Keirin CDM AUS
  Sydney, Madison CDM AUS
  Sydney, Points race CDM AUS
  Sydney, Pursuit CDM AUS
  Sydney, Scratch CDM AUS
  Sydney, Sprint CDM AUS
  Sydney, Team Pursuit CDM AUS
  Sydney, Team Sprint CDM AUS

  Borsele (F)
Omloop van Borsele
NE Race NED
  Cavriago
Trofeo Papa' Cervi
1.6 Race ITA
  Drachten
Lippe Lap Drachten A-Zeven Classic
NE Race NED
  Frankfurt am Main
Eschborn-Frankfurt City Loop, Rund um den Henninger Turm, GP van Frankfurt, Rund um den Finanzplatz
1.1 Race GER
  Frankfurt am Main, U23
Eschborn-Frankfurt City Loop, Rund um den Henninger Turm
1.7.1 Race GER
  6º stage Giro delle Regioni 2.7.1 ITA
  Glabbeek
Kapellen-Glabbeek
NE Race BEL
  3º stage part a Gracia Orlova (F) 2.9.2 CZE
  3º stage part b Gracia Orlova (F) 2.9.2 CZE
  Herning
GP Herning, En forårsdag på heden
1.3 Race DEN
  Hoboken
Grote 1-Mei Prijs, Ereprijs Victor De Bruyne
1.5 Race BEL
  6º stage International Presidency Turkey Tour 2.5 TUR
  Larciano
GP Industria & Artigianato
1.2 Race ITA
  Legazpia
Santikutz Klasika - Prueba Santa Cruz
NE Race ESP
  National Championship, Road, ITT, Elite, Japan (F) CN JPN
  Penna
Coppa Penna
NE Race ITA
  Provincial Championship Brabant, Road, Novices, second year, Belgium NE Race BEL
  Rijssen
Ronde van Overijssel
1.5 Race NED
  5º stage Ruban Granitier Breton
Tour de Bretagne
2.6 FRA
  4º stage Tour de Romandie
Ronde van Romandië
2.HC SUI
  4º stage Tour du Togo NE TOG
  4º stage Tour of Greece
Tour of Hellas
2.5 GRE
  4º stage Tour of the Gila NE USA
  4º stage Tour of the Gila (F) NE USA
  Vila Chã de Ourique, Novices
Circuito de Vila Chã de Ourique
NE POR
  4º stage Vuelta Castilla y Leon 2.3 ESP

  Aarhus
Colliers Classic
1.2 Race DEN
  Azpeitia
Subida a Urraki
NE Race ESP
  Baboszewo
Memorial Andrzeja Trochanowskiego
1.5 Race POL
  Bassano del Grappa
Trofeo Alcide De Gasperi
1.7.1 Race ITA
  Chanteloup-les-Vignes
Trophée des Grimpeurs
1.3 FRA
  Chanteloup-les-Vignes (F)
Trophée des Grimpeurs
NE FRA
  Cremona (a)
Circuito del Porto - Trofeo Arvedi
1.6 ITA
  Giro della Toscana 1.3 Race ITA
  Gistel, Criterium
Afscheidscriterium Johan Museeuw
NE BEL
  Gooik 1.12 open BEL
  4º stage Gracia Orlova (F) 2.9.2 CZE
  Lausanne (F)
Souvenir Magali Pache
1.9.1 SUI
  Liège, U23
Liège - Bastogne - Liège, Luik - Bastenaken - Luik U23
1.7.1 Race BEL
  London
GP Springbank
NE CAN
  Made (F) NE NED
  Made, Criterium
Ronde van Made
NE NED
  Novo Mesto
GP Krka
1.3 SLO
  Pratomagno
Giro del Pratomagno
NE Race ITA
  6º stage Ruban Granitier Breton
Tour de Bretagne
2.6 FRA
  Sora (a)
La Ciociarissima
NE Race ITA
  5º stage Tour du Togo NE TOG
  5º stage Tour of Greece
Tour of Hellas
2.5 GRE
  5º stage Tour of the Gila NE USA
  5º stage Tour of the Gila (F) NE USA
  Tre Ponti
Giro dei Tre Ponti
NE Race ITA
  Utrecht (a)
Ronde van Midden-Nederland
NE Race NED
  5º stage Vuelta Castilla y Leon 2.3 ESP

  Miedzynarodowy 3-cio Majow Wyscig Kolarski w Lubinie 1.5 Race POL
  Prologue Thüringen-Rundfahrt, U23 2.7.1 GER
  Varignana (a)
Coppa Varignana
NE Race ITA

  Asti, U23
Coppa Citta' di Asti
1.7.1 Race ITA
  1º stage Thüringen-Rundfahrt, U23 2.7.1 GER
  1º stage Tour of Slovenia 2.5 SLO
  2º stage Tour of Slovenia 2.5 SLO
  Vilvoorde
GP Stad Vilvoorde
1.12 open Race BEL

  National Championship, Mountainbike, XC, Elite, Germany CN GER
  1º stage Quatre Jours de Dunkerque
Vierdaagse van Duinkerken
2.1 FRA
  2º stage Thüringen-Rundfahrt, U23 2.7.1 GER
  3º stage Tour of Slovenia 2.5 SLO

  Prologue Prix de la Slantchev Brjag 2.5 BUL
  2º stage Quatre Jours de Dunkerque
Vierdaagse van Duinkerken
2.1 FRA
  3º stage Thüringen-Rundfahrt, U23 2.7.1 GER
  1º stage Tour de la Manche 2.6 FRA
  4º stage Tour of Slovenia 2.5 SLO

  1º stage Prix de la Slantchev Brjag 2.5 BUL
  3º stage Quatre Jours de Dunkerque
Vierdaagse van Duinkerken
2.1 FRA
  4º stage Thüringen-Rundfahrt, U23 2.7.1 GER
  2º stage Tour de la Manche 2.6 FRA
  5º stage Tour of Slovenia 2.5 SLO

  Alta Padovana Tour NE Race ITA
  Berriatúa
San Gregorio Saria
NE Race ESP
  1º stage Clásica Internacional de Alcobendas y Villalba 2.3 ESP
  Coppa Cantina Valtidone NE Race ITA
  Faluloppet NE SWE
  Prologue Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Maringá
Copa Cidade Cancao
NE Race BRA
  Monte Urano
Memorial Secondo Marziali
NE Race ITA
  2º stage Prix de la Slantchev Brjag 2.5 BUL
  4º stage Quatre Jours de Dunkerque
Vierdaagse van Duinkerken
2.1 FRA
  Richmond (F)
Captech Classic Richmond
NE USA
  5º stage Thüringen-Rundfahrt, U23 2.7.1 GER
  3º stage Tour de la Manche 2.6 FRA
  4º stage Tour de la Manche 2.6 FRA
  6º stage Tour of Slovenia 2.5 SLO
  1º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  Bear Mountain
Bear Mountain Spring Classic NY
NE USA
  Bibano
Circuito di Bibano di Godega
NE ITA
  Carrara
GP Industrie del Marmo
1.6 Race ITA
  2º stage Clásica Internacional de Alcobendas y Villalba 2.3 ESP
  3º stage Clásica Internacional de Alcobendas y Villalba 2.3 ESP
  Eppegem, Novices (F) NE Race BEL
  1º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Kissavos Cup, Mountainbike, Elite/U23 (a)
Hellenic National MTB Cup
C1 GRE
  Lincoln
Lincoln Grand Prix
1.5 Race GBR
  Macerata (a)
Coppa Langione
NE Race ITA
  3º stage Prix de la Slantchev Brjag 2.5 BUL
  Provincial Championship Brabant, Road, Amateurs, Belgium NE District championship BEL
  6º stage Quatre Jours de Dunkerque
Vierdaagse van Duinkerken
2.1 FRA
  5º stage Quatre Jours de Dunkerque
Vierdaagse van Duinkerken
2.1 FRA
  6º stage Thüringen-Rundfahrt, U23 2.7.1 GER
  5º stage Tour de la Manche 2.6 FRA
  7º stage Tour of Slovenia 2.5 SLO
  Veldhoven
Omloop der Kempen
1.5 Race NED
  Veldhoven (F)
GP Groenen Groep
NE NED
  2º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  2º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  3º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  3º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Naranco
Subida al Naranco
1.3 Race ESP
  4º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  4º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  1º stage Vuelta a Asturias
Ronde van Asturië
2.2 ESP
  1º stage Vuelta a Boyacà NE COL
  1º stage Vuelta a la Comunidad de Madrid 2.6 ESP
  5º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  5º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  1º stage Sucre
Doble Sucre Potosí, GP Cemento Fancesa
2.6 BOL
  2º stage Vuelta a Asturias
Ronde van Asturië
2.2 ESP
  2º stage Vuelta a la Comunidad de Madrid 2.6 ESP
  6º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  6º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Haren (F) NE NED
  1º stage Joe Martin Stage Race (F) NE USA
  2º stage Sucre
Doble Sucre Potosí, GP Cemento Fancesa
2.6 BOL
  Sydney, Points race (F) CDM AUS
  Sydney, Sprint (F) CDM AUS
  1º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  1º stage Tour de Picardie
Tour de l'Oise
2.2 FRA
  3º stage Vuelta a Asturias
Ronde van Asturië
2.2 ESP
  3º stage Vuelta a la Comunidad de Madrid 2.6 ESP
  7º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  's-Heerenhoek, Amateurs NE NED
  7º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  3º stage Joe Martin Stage Race (F) NE USA
  2º stage Joe Martin Stage Race (F) NE USA
  Mijnsheerenland, Criterium, Novices (F)
Jeugdronde van Mijnsheerenland
NE NED
  Mijnsheerenland, Juniors (F)
Jeugdronde van Mijnsheerenland
NE NED
  Prologue Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  Sint-Martens-Bodegem, Juniors
Kampioenschap van het Pajottenland
NE Race BEL
  3º stage Sucre
Doble Sucre Potosí, GP Cemento Fancesa
2.6 BOL
  Sydney, 500 m (F) CDM AUS
  Sydney, Keirin (F) CDM AUS
  Sydney, Pursuit (F) CDM AUS
  2º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  2º stage Tour de Picardie
Tour de l'Oise
2.2 FRA
  Trofeo Pina e Mario Bazzigallupi 1.6 Race ITA
  Viljandi, Criterium
Viljandi Tänavasõit
NE EST
  4º stage Vuelta a la Comunidad de Madrid 2.6 ESP
  8º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  Dungarvan
Kelly Pharmacy GP
NE IRL
  8º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  GP Onatel NE BUR
  Isola Vicentina
G.P. Colli Isolani, Memorial Amilcare Tronca
NE Race ITA
  4º stage Joe Martin Stage Race (F) NE USA
  Köln
Rund um den Flughafen Köln-Bonn
1.3 Race GER
  Lys-lès-Lannoy
GP de Lys lez Lannoy
1.6 Race FRA
  Mastromarco
Trofeo Dover Danilo Bonfanti, Trofeo Nesti e Nelli
NE ITA
  Mulgi, Mountainbike
Mulgi Rattamaraton
NE EST
  National Championship, Mountainbike, XC, Elite, Malta CN MLT
  Nieuw-Vossemeer NE Race NED
  1º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  Palmeira, Juniors
Prémio de Ciclismo de Palmeira, Prémio Peixoto Alves
NE POR
  Pescara, Elite/U23
Trofeo Matteotti
1.6 Race ITA
  Provincial Championship Brabant, Road, Juniors NE
  4º stage Sucre
Doble Sucre Potosí, GP Cemento Fancesa
2.6 BOL
  Sydney, Scratch (F) CDM AUS
  Sydney, Team Sprint (F) CDM AUS
  3º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  4º stage Tour de Picardie
Tour de l'Oise
2.2 FRA
  3º stage Tour de Picardie
Tour de l'Oise
2.2 FRA
  5º stage Vuelta a Asturias
Ronde van Asturië
2.2 ESP
  5º stage Vuelta a la Comunidad de Madrid 2.6 ESP
  Walhain-Saint-Paul, Amateurs NE Race BEL
  Wanfercée-Baulet
Circuit du Wallonie-Hainaut
1.7.1 Race BEL
  9º stage Závod Míru
Vredeskoers / Course de la Paix / Friedensfahrt / Peace Race
2.2

  9º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  2º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  4º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA

  3º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  2º stage RaboSter Zeeuwsche Eilanden (F)
v/h Ster van Walcheren
NE NED
  5º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA

  1º stage Bayern Rundfahrt
Ronde van Beieren
2.3 GER
  10º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  5º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  4º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  1º stage Ronde van België
Tour de Belgique
2.2 BEL
  6º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  1º stage Tour du Languedoc-Rousillon 2.1 FRA

  3º stage Bayern Rundfahrt
Ronde van Beieren
2.3 GER
  2º stage Bayern Rundfahrt
Ronde van Beieren
2.3 GER
  Budingen, Novices NE Race BEL
  1º stage Flèche du Sud
Fleche du Sud
2.6 LUX
  11º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Hasselt (a)
Hasselt - Spa - Hasselt
1.5 Race BEL
  Kwadendamme, Amateurs NE NED
  Leipzig (a)
Neuseen Classics - Rund um die Braunkohle
NE Race GER
  Lekkerkerk (F) NE NED
  6º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  1º stage Ronde de l'Isard d'Ariège, U23 2.7.1 FRA
  2º stage Ronde van België
Tour de Belgique
2.2 BEL
  7º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  2º stage Tour du Languedoc-Rousillon 2.1 FRA

  4º stage Bayern Rundfahrt
Ronde van Beieren
2.3 GER
  Bruinisse, Amateurs NE NED
  2º stage Flèche du Sud
Fleche du Sud
2.6 LUX
  12º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  1º stage Lima - Wakama - Lima NE PER
  7º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  2º stage Ronde de l'Isard d'Ariège, U23 2.7.1 FRA
  3º stage Ronde van België
Tour de Belgique
2.2 BEL
  8º stage part a Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  8º stage part b Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  3º stage Tour du Languedoc-Rousillon 2.1 FRA
  1º stage Triptyque Ardennaise 2.6 BEL
  3º stage Trophée d'Or Féminin (F) 2.2 FRA

  5º stage Bayern Rundfahrt
Ronde van Beieren
2.3 GER
  Camponogara
Memorial Carlo Valentini
NE Race ITA
  Elva, Criterium
Elva Tänavasõit
NE EST
  Erandio
Clasica Internacional Txuma
1.6 Race ESP
  3º stage part a Flèche du Sud
Fleche du Sud
2.6 LUX
  3º stage part b Flèche du Sud
Fleche du Sud
2.6 LUX
  13º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Klasyk im. Wincentego Witosa 1.5 Race POL
  1º stage Košice - Tatry - Košice NE SVK
  2º stage Lima - Wakama - Lima NE PER
  Madrid, Mountainbike CDM ESP
  Madrid, Mountainbike (F) CDM ESP
  8º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  Rijsoord
Draai rond de Kraai
NE NED
  Rijsoord (F)
Draai rond de Kraai
NE NED
  3º stage Ronde de l'Isard d'Ariège, U23 2.7.1 FRA
  4º stage Ronde de l'Isard d'Ariège, U23 2.7.1 FRA
  4º stage part a Ronde van België
Tour de Belgique
2.2 BEL
  4º stage part b Ronde van België
Tour de Belgique
2.2 BEL
  9º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  1º stage Tour de Sask
Bikes on Broadway
NE CAN
  4º stage Tour du Languedoc-Rousillon 2.1 FRA
  3º stage Triptyque Ardennaise 2.6 BEL
  2º stage Triptyque Ardennaise 2.6 BEL
  Wissekerke, Amateurs
Ronde van Noord-Beveland
NE Race NED

  1º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  Prologue Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  6º stage Bayern Rundfahrt
Ronde van Beieren
2.3 GER
  Bogaarden, Amateurs NE Race BEL
  Elva
Elva Rattapäev, Elva Rattaralli, Elva Rattasõit
NE Race EST
  Empoli
Gran Premio Città di Empoli
NE Race ITA
  4º stage Flèche du Sud
Fleche du Sud
2.6 LUX
  4º stage part a Giro Ciclistico Pesche Nettarine di Romagna NE ITA
  4º stage part b Giro Ciclistico Pesche Nettarine di Romagna NE ITA
  14º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Hillingdon (f)
Hillingdon Grand Prix
NE GBR
  2º stage Košice - Tatry - Košice NE SVK
  3º stage Lima - Wakama - Lima NE PER
  National Championship, Road, Elite, Cameroon CN CMR
  9º stage Olympia's Tour
Olympia's Tour door Nederland
2.5 NED
  Orsago
Circuito Bosco di Orsago, Memorial Fratelli Mion
NE ITA
  5º stage Ronde de l'Isard d'Ariège, U23 2.7.1 FRA
  5º stage Ronde van België
Tour de Belgique
2.2 BEL
  Santander (a)
Memorial Rodríguez Inguanzo
NE ESP
  Soraluze
Soraluzeko Saria
NE Race ESP
  Tjejtrampet (F)
Svenska Landsvägscupen/Kalas Cup Landsväg
1.9.2 Race SWE
  10º stage Tour de l'Aude Cycliste Féminin (F) 2.9.1 FRA
  2º stage Tour de Sask
Bikes on Broadway
NE CAN
  5º stage Tour du Languedoc-Rousillon 2.1 FRA
  1º stage Tour of Japan
Ronde van Japan
2.5 JPN
  4º stage Triptyque Ardennaise 2.6 BEL

  2º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  1º stage Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  Districtskampioenschap Zuid-West-Nederland, Road, ITT, Elite, The Netherlands (F) NE NED
  15º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Hulst, Amateurs NE NED
  3º stage Tour de Sask
Bikes on Broadway
NE CAN
  2º stage Tour of Japan
Ronde van Japan
2.5 JPN

  3º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  2º stage Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  16º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA

  4º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  3º stage Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  1º stage Giro Ciclistico della Provincia di Cosenza 2.6 ITA
  2º stage Giro Ciclistico della Provincia di Cosenza 2.6 ITA
  3º stage Tour of Japan
Ronde van Japan
2.5 JPN
  1º stage Volta ao Alentejo 2.3 POR
  2º stage Vuelta Ciclista a Navarra
Ronde van Navarra
2.5 ESP

  5º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  4º stage Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  17º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Honselersdijk NE Race NED
  1º stage Tour de Luxembourg
Ronde van Luxemburg
2.2 LUX
  2º stage Volta ao Alentejo 2.3 POR
  3º stage Vuelta Ciclista a Navarra
Ronde van Navarra
2.5 ESP

  6º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  5º stage Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  1º stage Berlin, U23
Tour de Berlin
2.7.1 GER
  3º stage Giro Ciclistico della Provincia di Cosenza 2.6 ITA
  18º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  Puttershoek
Omloop van Hoeksche Waard
NE Race NED
  Puttershoek (a)
Omloop van de Hoekse Waard
NE NED
  Tallinn (a)
E.O.S. Tallinn GP
1.3 Race EST
  2º stage Tour de Luxembourg
Ronde van Luxemburg
2.2 LUX
  4º stage Tour of Japan
Ronde van Japan
2.5 JPN
  3º stage Volta ao Alentejo 2.3 POR
  4º stage Vuelta Ciclista a Navarra
Ronde van Navarra
2.5 ESP

  's Gravenpolder, Amateurs NE NED
  A Travers le Morbihan
Dwars door Morhiban
1.3 Race FRA
  7º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  6º stage Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  Bela Bela NE Race RSA
  Beloeil 1.6 BEL
  2º stage Berlin, U23
Tour de Berlin
2.7.1 GER
  Erfurt
Rund um die Hainleite
1.3 GER
  4º stage Giro Ciclistico della Provincia di Cosenza 2.6 ITA
  19º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  GP Kooperativa 1.5 Race SVK
  Houffalize, Mountainbike
Vayamundo MTB Cup
CDM BEL
  Kangarilla
John Venturi Memorial
NE Race AUS
  Montréal (F)
La Coupe du Monde Cycliste Féminine de Montréal
CDM/F Race CAN
  1º stage Silkeborg Viborg Hammel (F)
Vittoria Cup
NE DEN
  Tartu (a)
Tartu GP
1.3 Race EST
  4º stage Tour de Luxembourg
Ronde van Luxemburg
2.2 LUX
  3º stage Tour de Luxembourg
Ronde van Luxemburg
2.2 LUX
  5º stage Tour of Japan
Ronde van Japan
2.5 JPN
  4º stage Volta ao Alentejo 2.3 POR
  5º stage part a Vuelta Ciclista a Navarra
Ronde van Navarra
2.5 ESP
  5º stage part b Vuelta Ciclista a Navarra
Ronde van Navarra
2.5 ESP

  8º stage An Post Ras
Ras Tailteann
2.5 IRL
  7º stage Azerbaïjan Tour - Tour of Iran 2.5 IRI
  Bergara (c)
Pentekostes Saria - Arcelor Mittal
NE Race ESP
  4º stage Berlin, U23
Tour de Berlin
2.7.1 GER
  Capannole
Coppa A.C. Capannolese
NE Race ITA
  20º stage Giro d'Italia
Ronde van Italië
WT/WT/GT ITA
  GP Palma 1.5 Race SVK
  Houffalize, Mountainbike (F)
Vayamundo MTB Cup
CDM BEL
  Laarne (a)
GP Etienne de Wilde IC 1
1.6 Race BEL
  Llodio
GP Llodio
1.3 Race ESP
  Oudenbosch (F) NE NED
  Paris - Roubaix, U23 1.7.1 Race FRA
  Rosendal
Fuji Peloton GP
NE FIN
  2º stage Silkeborg Viborg Hammel (F)
Vittoria Cup
NE DEN
  Sinaai (b) NE Race BEL
  Tartu (b)
Tartu Rattaralli
NE Race EST
  5º stage Tour de Luxembourg
Ronde van Luxemburg
2.2 LUX
  6º stage Tour of Japan
Ronde van Japan
2.5 JPN
  Trevenzuolo
Roncoleva di Trevenzuola
NE ITA
  5º stage Volta ao Alentejo 2.3 POR
  6º stage Vuelta Ciclista a Navarra
Ronde van Navarra
2.5 ESP

  Arlington
CSC Invitational, Clarendon Cup
NE Race USA
  Arlington (F)
CSC Invitational
NE Race USA
  Baden
Memorial Leo Wirth
NE Race GER
  5º stage Berlin, U23
Tour de Berlin
2.7.1 GER
  Cras-Avernas (a)
Flèche Hesbignonne /Haspengouwse Pijl
1.5 Race BEL
  1º stage Deutschland Tour
Ronde van Duitsland
2.2 GER
  Districtskampioenschap Zuid-West-Nederland, Road, Elite, The Netherlands (F) NE NED
  1º stage Le Tour du Grand Montréal (F) 2.9.1 CAN
  2º stage Le Tour du Grand Montréal (F) 2.9.1 CAN
  Luneray NE Race FRA
  National Championship, Road, Juniors, Belgium CN BEL
  Saint-Eutrope - Quimper
Tour du Finistère
1.5 Race FRA
  3º stage Silkeborg Viborg Hammel (F)
Vittoria Cup
NE DEN
  Somerville (F)
Tour of Somerville
NE USA
  Villers-Cotterêts 1.3 Race FRA